Results - 2014 USATF New York Future Stars 3 km

10 & Under Girls - 3 km
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kennedy, Ava-Louise          New York Nov                   13:12  
  2 Muccini, Siena               TeamSportsCe                   13:15
  3 Mills, Julia                 TeamSportsCe                   13:19 
  4 Bernard, Lexi                Unattached                     13:22  
  5 Salazar, Juliette            New York Nov                   13:32 
  6 Scileppi, Scarlet            New York Nov                   13:57  
  7 Scileppi, Blaise             New York Nov                   14:18  
  8 Herman, Esme                 Island Expre                   14:27  
  9 Slippen, Isabel              New York Nov                   15:23  
 10 Adeyeye, Grace               New York Nov                   15:24  
 
11-12 Girls - 3 km
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Muccini, Sophia              TeamSportsCe                   12:12  
  2 Heskin, Lauryn               TeamSportsCe                   12:13  
  3 Valachovic, Alexandra        Titan Ridge                    13:49  
  4 Ziskind, Elena               Titan Ridge                    13:49  
  5 Ielfield, Hannah             Unattached                     13:53  
  6 Dilbone, Abby                GRRR                           14:03 
  7 Rust, Anneka                 New York Nov                   14:36 
  8 Leathers, Kyla               Island Expre                   14:58 
  9 Sherman, Kate                GRRR                           15:20 
 10 Gandrow, Emily               GRRR                           15:27 
 
13-14 Girls - 3 km
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Spence, Emily                New Jersey S                   12:47  
  2 Kennedy, Eve                 New York Sta                   12:49  
  3 Robinson, Morgan             Unattached                     12:50 
  4 Witt, Laura                  Titan Ridge                    13:34 
  5 Wisniewski, Elizabeth        Titan Ridge                    13:48 
  6 McLean, Haley                Unattached                     13:56
  7 Surace, Rachel               Unattached                     13:58
  8 McLean, Caitlin              Unattached                     14:07
  9 Paul, Cecilia                GRRR                           15:04
 
10 & Under Boys - 3 km
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Paragas, Parker              New Haven Ag                   11:35  
  2 Rodriguez-King, Michael      Island Expre                   12:29  
  3 O'Donnell, Owen              TeamSportsCe                   13:03  
  4 Hill, Kyle                   Unattached                     13:09 
  5 Gibbs, Matthew               New Haven Ag                   13:33  
  6 Addison, Alexander           TeamSportsCe                   14:13  
  7 Tabbitas, Phil               Island Expre                   14:27  
  8 Perez, Angel                 New Haven Ag                   14:29 
  9 Nelson, Anders               New York Nov                   14:48  
 10 Febles, Matthew              Villa Maria                    15:09  
 11 Aviles, Dylan                New York Nov                   15:20  
 12 Drost, Cayden                New Haven Ag                   15:35  
 13 Addison, Andrew              TeamSportsCe                   16:43  
 
11-12 Boys - 3 km
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Donahue, James               Unattached                     10:47  
  2 Dawson, Azaan                New Haven Ag                   11:16  
  3 Barreira, Matisse            Unattached                     11:34  
  4 Judd, David                  New Haven Ag                   11:36  
  5 BishopScioli, Kelby          495 track cl                   11:50  
  6 Acosta, Sean                 Island Expre                   11:59  
  7 Bakraqi, Leart               Notre Dame T                   12:04 
  8 Loschiavo, Michael           New Haven Ag                   12:31  
  9 Kenny, Aoife                 Unattached                     12:32  
 10 Bolden, Caleb                New Haven Ag                   13:00  
 11 Svitak, Brendan              Unattached                     15:06 
 12 Wilkinson, Alex              Utica Roadru                   16:22  
 13 Scott, Aiden                 Unattached                     16:58  
 
13-14 Boys - 3 km
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rust, Bart                   New York Sta                   10:46 
  2 Paragas, Spencer             New Haven Ag                   11:43  
  3 Berzonsky, Matthew           Indiana                        12:37  
  4 Lawler, Samuel               Unattached                     13:15  
  5 Humphrey, Evan               Unattached                     13:46