Track & Field 2014

                          Liberty Games - July 19, 2014                       
                                 Schenectady  HS                                 
                                 Schenectady, NY                                  
 
Event 1  Girls 6 & Under 100 Meter Dash 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1     8 Kondracki, Sarah     5 Averill Park             26.05    5   
 
Event 1A  Boys 6 & Under 100 Meter Dash 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   186 Dyson, Marquise      6 Superstars               19.71    5   
 
Event 1B  Girls 7-8 100 Meter Dash PRIMARY
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   180 Defreitas, Rihanna   8 NY Starz                 17.00    5   
 
Event 1C  Boys 7-8 100 Meter Dash PRIMARY
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1    38 Barrows, Walter      8 NY Novas                 16.79q 
  2   315 Wiltshire, Daniel    7 Unattached               18.60q 
  3    80 Sanderson, David     8 NY Novas                 19.87q 
 
Event 1C  Boys 7-8 100 Meter Dash PRIMARY
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1    38 Barrows, Walter      8 NY Novas                 16.79    5   
  2   315 Wiltshire, Daniel    7 Unattached               18.60    3   
  3    80 Sanderson, David     8 NY Novas                 19.87    2   
 
Event 1D  Girls 9-10 100 Meter Dash BANTAM
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1    87 Toussiant, Egypt    10 NY Novas                 15.12q  2 
  2    45 Clarke, Kye          9 NY Novas                 15.19q  1 
  3    50 Delgado, Nailah      9 NY Novas                 15.29q  1 
  4    82 SmithGriffin, Paig   9 NY Novas                 15.33q  1 
  5   181 Kennedy, Ava-Louis  10 NY Starz                 15.39q  1 
  6    56 Galloway, Toni      10 NY Novas                 15.71q  1 
  7   329 Woolword, Makayla   11 NY Novas                 15.92q  1 
  8    96 Adeyeye, Grace      10 NY Starz                 15.99q  2 
  9     6 Kondracki, Hannah   10 Averill Park             16.90   1 
 10    42 Bond, Samya          9 NY Novas                 17.02   2 
 11    44 Buckley, Anna        9 NY Novas                 17.38   2 
 12    65 Kelly, Aariyan       9 NY Novas                 17.81   1 
 
Event 1D  Girls 9-10 100 Meter Dash BANTAM
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1    87 Toussiant, Egypt    10 NY Novas                 15.21    5   
  2   181 Kennedy, Ava-Louis  10 NY Starz                 15.43    3   
  3    45 Clarke, Kye          9 NY Novas                 15.62    2   
  4    82 SmithGriffin, Paig   9 NY Novas                 15.69    1   
  5    56 Galloway, Toni      10 NY Novas                 15.95  
  6    96 Adeyeye, Grace      10 NY Starz                 16.02  
  7   329 Woolword, Makayla   11 NY Novas                 16.39  
  8    50 Delgado, Nailah      9 NY Novas                 16.58  
 
Event 1E  Boys 9-10 100 Meter Dash BANTAM
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    49 Delgado, Jesiah      9 NY Novas                 16.66    5   
  2    75 Moore, John         10 NY Novas                 19.08    3   
 
Event 1F  Girls 11-12 100 Meter Dash MIDGET
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1    68 Lynch, Deana        12 NY Novas                 14.00q  2 
  2    51 Dennis, Natalie     12 NY Novas                 14.33q  1 
  3    58 Graves, Stephanie   12 NY Novas                 14.41q  1 
  4    15 Russo, Lily         11 Chatham Gold             14.43q  1 
  5    93 Woolward, Joanne    12 NY Novas                 14.69q  2 
  6    77 Pearson, Kerry      12 NY Novas                 15.06q  2 
  7    95 Wyche, Kimaree      11 NY Novas                 15.59q  1 
  8    86 Thomas, Nyla        11 NY Novas                 15.84q  2 
  9   306 Tambe, Lita         11 Unattached               16.70   2 
 10    54 Forrester, Sierra   11 NY Novas                 18.26   1 
 
Event 1F  Girls 11-12 100 Meter Dash MIDGET
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1    68 Lynch, Deana        12 NY Novas                 14.01    5   
  2    58 Graves, Stephanie   12 NY Novas                 14.44    3   
  3    51 Dennis, Natalie     12 NY Novas                 14.53    2   
  4    15 Russo, Lily         11 Chatham Gold             14.61    1   
  5    93 Woolward, Joanne    12 NY Novas                 14.63  
  6    77 Pearson, Kerry      12 NY Novas                 14.90  
  7    86 Thomas, Nyla        11 NY Novas                 15.70  
  8    95 Wyche, Kimaree      11 NY Novas                 16.17  
 
Event 1H  Girls 13-14 100 Meter Dash YOUTH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    92 Williams, LeShey    14 NY Novas                 14.34    5   
  2    57 Graves, Kuhdearah   14 NY Novas                 14.55    3   
  3    69 Marshall, Jadeleen  14 NY Novas                 17.22    2   
 
Event 1I  Boys 13-14 100 Meter Dash YOUTH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     7 Kondracki, Samuel   13 Averill Park             14.56    5   
  2    11 Jeraulds, Caleb     13 Chatham Gold             16.17    3   
 
Event 1J  Girls 15-16 100 Meter Dash JUNIOR
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    73 Mirville, Ashanti   15 NY Novas                 14.59    5   
  2    79 Sanderson, Abiola   16 NY Novas                 15.57    3   
  3    83 Stephenson, Yaniqu  15 NY Novas                 15.64    2   
  4    71 McNabb, Philippia   16 NY Novas                 15.75    1   
 
Event 1K  Boys 15-16 100 Meter Dash JUNIOR
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1    70 McArthy, Justin     16 NY Novas                 11.43q  1 
  2    30 Berry, Alpha        16 Greece TC                11.91q  2 
  3    33 Russell, Reggie     16 Greece TC                12.42q  1 
  4    63 Holloway, Malik     16 NY Novas                 12.50q  1 
  5    62 Harrison, Triston   16 NY Novas                 13.04q  1 
  6    90 Waddell, Dontae     15 NY Novas                 13.42q  2 
  7    60 Harrison, Christon  16 NY Novas                 13.48q  2 
  8    48 Delgado, Akhanni    15 NY Novas                 13.64q  2 
  9   332 Dewsbury, Shermal   16 NY Novas                 14.06   2 
 10    43 Bond, Semiaj        15 NY Novas                 14.49   2 
 
Event 1K  Boys 15-16 100 Meter Dash JUNIOR
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1    70 McArthy, Justin     16 NY Novas                 11.56    5   
  2    30 Berry, Alpha        16 Greece TC                11.85    3   
  3    63 Holloway, Malik     16 NY Novas                 12.50    2   
  4    33 Russell, Reggie     16 Greece TC                12.68    1   
  5    62 Harrison, Triston   16 NY Novas                 13.23  
  6    90 Waddell, Dontae     15 NY Novas                 13.67  
  7    60 Harrison, Christon  16 NY Novas                 13.84  
  8    48 Delgado, Akhanni    15 NY Novas                 14.23  
 
Event 1L  Girls 17-18 100 Meter Dash SENIOR
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    41 Bolouvi, Karen      17 NY Novas                 12.99    5   
  2    40 Blackman, Moriah    18 NY Novas                 13.59    3   
  3    78 Rathon, Mallory     17 NY Novas                 13.70    2   
  4   320 Coffin, Kyaira      17 Country Mills Ea         14.10    1   
  5    39 Bennett, Gabrielle  17 NY Novas                 14.30  
  6    61 Harrison, Taneka    18 NY Novas                 14.49  
 
Event 1M  Boys 17-18 100 Meter Dash SENIOR
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    32 Noble, CJ           18 Greece TC                11.09    5   
  2    31 Moore, Tremaine     17 Greece TC                11.23    3   
  3   279 Greenburg, Brian    18 Unattached               11.72    2   
  4    53 Douse, Richard      18 NY Novas                 11.84    1   
  5    28 Secovnie, Justin    17 Glencadia Bullet         13.08  
  6    27 Quinby, Jonathan    18 Glencadia Bullet         14.40  
 
Event 1P  Men 40-44 100 Meter Dash MASTERS
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   323 Kondracki, Stas     41 Averill Park             13.36    5   
  2    34 Stevens, Ross       44 Greece TC                14.93    3   
 
Event 1P  Men 55-59 100 Meter Dash MASTERS
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   317 Zacharczenko, Nick  55 Unattached               14.16    5   
 
Event 2  Girls 7-8 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   180 Defreitas, Rihanna   8 NY Starz                 36.45    5   
  2    85 Tembo, Rachel        8 NY Novas                 42.20    3   
 
Event 2  Girls 9-10 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    91 Wiley, Jada         10 NY Novas                 32.04   3   5   
  2   181 Kennedy, Ava-Louis  10 NY Starz                 32.22   2   3   
  3    87 Toussiant, Egypt    10 NY Novas                 32.80   3   2   
  4    96 Adeyeye, Grace      10 NY Starz                 33.11   3   1   
  5    45 Clarke, Kye          9 NY Novas                 33.64   2 
  6    56 Galloway, Toni      10 NY Novas                 33.73   3 
  7    23 Canetto, Susan      10 Glencadia Bullet         34.15   3 
  8    82 SmithGriffin, Paig   9 NY Novas                 34.98   2 
  9    50 Delgado, Nailah      9 NY Novas                 38.60   2 
 10    44 Buckley, Anna        9 NY Novas                 38.84   3 
 11    42 Bond, Samya          9 NY Novas                 41.35   2 
 12    65 Kelly, Aariyan       9 NY Novas                 45.63   2 
 
Event 2  Girls 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    68 Lynch, Deana        12 NY Novas                 29.25   6   5   
  2    58 Graves, Stephanie   12 NY Novas                 30.01   5   3   
  3    51 Dennis, Natalie     12 NY Novas                 30.44   5   2   
  4    22 Canetto, Amelia     12 Glencadia Bullet         30.92   6   1   
  5    15 Russo, Lily         11 Chatham Gold             31.66   6 
  6     9 Howard, Clare       11 Chatham Gold             31.83   6 
  7    86 Thomas, Nyla        11 NY Novas                 33.14   6 
  8    95 Wyche, Kimaree      11 NY Novas                 33.68   5 
  9   329 Woolword, Makayla   11 NY Novas                 33.74   5 
 10   330 Medley, Aleisha     11 NY Novas                 36.34   5 
 11    54 Forrester, Sierra   11 NY Novas                 38.09   5 
 
Event 2  Girls 13-14 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    92 Williams, LeShey    14 NY Novas                 30.79   9   5   
  2    69 Marshall, Jadeleen  14 NY Novas                 38.63   9   3   
 
Event 2  Women 15-16 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    98 Aviles, Lauren      15 NY Starz                 28.84   9   5   
  2    73 Mirville, Ashanti   15 NY Novas                 29.30   9   3   
  3    72 Michel, Tara        16 NY Novas                 31.36   9   2   
  4    83 Stephenson, Yaniqu  15 NY Novas                 31.73   9   1   
  5    79 Sanderson, Abiola   16 NY Novas                 31.97   9 
  6    71 McNabb, Philippia   16 NY Novas                 33.96   9 
 
Event 2  Women 17-18 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    41 Bolouvi, Karen      17 NY Novas                 26.62  12   5   
  2    40 Blackman, Moriah    18 NY Novas                 28.57  12   3   
  3    78 Rathon, Mallory     17 NY Novas                 28.72  12   2   
  4    39 Bennett, Gabrielle  17 NY Novas                 29.62  12   1   
  5    61 Harrison, Taneka    18 NY Novas                 31.75  12 
 
Event 2  Boys 7-8 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    38 Barrows, Walter      8 NY Novas                 34.83    5   
  2    36 Allen, Trint         8 NY Novas                 39.87    3   
  3    80 Sanderson, David     8 NY Novas                 43.31    2   
 
Event 2  Boys 9-10 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    49 Delgado, Jesiah      9 NY Novas                 34.82   4   5   
  2    12 Jeraulds, Timothy    9 Chatham Gold             39.34   4   3   
  3    75 Moore, John         10 NY Novas                 43.36   4   2   
 
Event 2  Boys 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    55 Galloway, Marc      11 NY Novas                 30.82   6   5   
 
Event 2  Boys 13-14 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   331 Pilgrim, Jadon      13 NY Novas                 30.28  11   5   
  2    24 Cazalet, Ethan      14 Glencadia Bullet         34.23  11   3   
 
Event 2  Men 15-16 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    30 Berry, Alpha        16 Greece TC                24.48  11   5   
  2    63 Holloway, Malik     16 NY Novas                 25.37  10   3   
  3    62 Harrison, Triston   16 NY Novas                 26.97  10   2   
  4    90 Waddell, Dontae     15 NY Novas                 27.91  10   1   
  5    60 Harrison, Christon  16 NY Novas                 28.64  11 
  6    48 Delgado, Akhanni    15 NY Novas                 29.51  11 
  7   332 Dewsbury, Shermal   16 NY Novas                 29.57  10 
  8    43 Bond, Semiaj        15 NY Novas                 30.17  11 
 
Event 2  Men 17-18 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    32 Noble, CJ           18 Greece TC                22.71  13   5   
  2    31 Moore, Tremaine     17 Greece TC                24.00  13   3   
 
Event 2  Men 55-59 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   317 Zacharczenko, Nick  55 Unattached               30.48  13   5   
 
Event 3  Girls 9-10 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   181 Kennedy, Ava-Louis  10 NY Starz               1:13.03   2   5   
  2   185 Salazar, Juliette    9 NY Starz               1:15.71   2   3   
  3    42 Bond, Samya          9 NY Novas               1:27.93   2   2   
  4    65 Kelly, Aariyan       9 NY Novas               1:30.57   2   1   
  5    44 Buckley, Anna        9 NY Novas               1:31.03   2 
 
Event 3  Girls 11-12 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    93 Woolward, Joanne    12 NY Novas               1:09.77   3   5   
  2     9 Howard, Clare       11 Chatham Gold           1:11.62   3   3   
 
Event 3  Girls 13-14 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   183 Rust, Anneka        14 NY Starz               1:12.38   3   5   
  2    10 Howard, Grace       14 Chatham Gold           1:13.17   3   3   
  3   182 Kennedy, Eve        14 NY Starz               1:15.80   3   2   
 
Event 3  Women 15-16 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    72 Michel, Tara        16 NY Novas               1:09.48   4   5   
  2    73 Mirville, Ashanti   15 NY Novas               1:12.37   4   3   
 
Event 3  Women 17-18 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    40 Blackman, Moriah    18 NY Novas               1:08.22   6   5   
 
Event 3  Boys 6&U 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   186 Dyson, Marquise      6 Superstars             1:34.07    5   
 
Event 3  Boys 7-8 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    38 Barrows, Walter      8 NY Novas               1:23.85    5   
 
Event 3  Boys 9-10 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    84 Stewart, Kyzer      10 NY Novas               1:10.47   2 
  2    49 Delgado, Jesiah      9 NY Novas               1:18.81   2   5   
  3    12 Jeraulds, Timothy    9 Chatham Gold           1:22.19   2   3   
 
Event 3  Boys 11-12 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    55 Galloway, Marc      11 NY Novas               1:10.52   3   5   
 
Event 3  Boys 13-14 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   184 Rust, Bart          14 NY Starz               1:01.60   3   5   
  2   100 Defreitas, Nolan    13 NY Starz               1:05.56   4   3   
  3    11 Jeraulds, Caleb     13 Chatham Gold           1:13.71   3   2   
 
Event 3  Men 15-16 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    70 McArthy, Justin     16 NY Novas                 53.80   5   5   
  2    63 Holloway, Malik     16 NY Novas                 59.07   5   3   
  3    62 Harrison, Triston   16 NY Novas               1:02.96   5   2   
  4    48 Delgado, Akhanni    15 NY Novas               1:03.89   4   1   
  5    60 Harrison, Christon  16 NY Novas               1:06.01   5 
  6    90 Waddell, Dontae     15 NY Novas               1:06.70   4 
  7    43 Bond, Semiaj        15 NY Novas               1:08.87   4 
  8   332 Dewsbury, Shermal   16 NY Novas               1:09.17   5 
 
Event 3  Men 17-18 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    32 Noble, CJ           18 Greece TC                52.51   6   5   
  2    99 Defreitas, Nicolas  17 NY Starz                 58.48   6   3   
  3    53 Douse, Richard      18 NY Novas               1:02.52   6   2   
 
Event 3  Men 19-29 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   316 Zacharczenko, Alex  23 Unattached               57.82   6   5   
 
Event 4  Girls 9-10 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   185 Salazar, Juliette    9 NY Starz               2:55.12    5   
  2    56 Galloway, Toni      10 NY Novas               2:58.15    3   
  3    82 SmithGriffin, Paig   9 NY Novas               2:59.49    2   
  4    50 Delgado, Nailah      9 NY Novas               3:01.35    1   
  5   324 Slippen, Isabel      9 Unattached             3:20.31  
 
Event 4  Girls 11-12 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   329 Woolword, Makayla   11 NY Novas               2:51.68    5   
  2   321 DeMars, Faith       12 Country Mills Ea       2:59.73    3   
 
Event 4  Girls 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   183 Rust, Anneka        14 NY Starz               2:45.94    5   
  2   182 Kennedy, Eve        14 NY Starz               2:51.23    3   
 
Event 4  Women 15-16 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    98 Aviles, Lauren      15 NY Starz               2:31.92    5   
  2    72 Michel, Tara        16 NY Novas               2:37.27    3   
 
Event 4  Boys 9-10 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    84 Stewart, Kyzer      10 NY Novas               2:48.81    5   
  2    13 Jeraulds, Tobias    10 Chatham Gold           2:49.92    3   
  3    12 Jeraulds, Timothy    9 Chatham Gold           3:00.94    2   
 
Event 4  Boys 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   184 Rust, Bart          14 NY Starz               2:19.11    5   
  2   100 Defreitas, Nolan    13 NY Starz               2:28.59    3   
  3    11 Jeraulds, Caleb     13 Chatham Gold           2:45.67    2   
 
Event 4  Men 17-18 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    99 Defreitas, Nicolas  17 NY Starz               2:17.86    5   
 
Event 5  Girls 9-10 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    16 Davis, Ryley         9 Delmar Track           6:17.78    5   
  2   324 Slippen, Isabel      9 Unattached             6:40.62    3   
 
Event 5  Girls 11-12 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   321 DeMars, Faith       12 Country Mills Ea       6:22.67    5   
 
Event 5  Girls 13-14 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   183 Rust, Anneka        14 NY Starz               5:53.06    5   
  2   182 Kennedy, Eve        14 NY Starz               5:58.72    3   
  3    10 Howard, Grace       14 Chatham Gold           6:42.80    2   
 
Event 5  Women 15-16 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    98 Aviles, Lauren      15 NY Starz               5:41.64    5   
 
Event 5  Boys 9-10 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    13 Jeraulds, Tobias    10 Chatham Gold           5:51.46    5   
 
Event 5  Boys 13-14 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   184 Rust, Bart          14 NY Starz               4:57.05    5   
  2   100 Defreitas, Nolan    13 NY Starz               5:05.24    3   
 
Event 9  Women 15-16 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    19 Gritsavage, Lillia  15 Fleet Feet Sport      18:00.99    5   
 
Event 9  Women 50-54 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   326 Allie-Morrill, Pam  51 Unattached            18:26.91    5   
 
Event 10  Women 55-59 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   192 Bendall, Carol      56 Unattached            29:39.32    5   
 
Event 10  Women 60-64 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   325 Pasquale, Elizabet  62 Unattached            31:21.61    5   
 
Event 10  Men 50-54 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   198 Vayo, Bill          50 Unattached            27:53.33    5   
 
Event 10  Men 55-59 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   327 Lawrence, Don       55 Unattached            28:57.92    5   
 
Event 11  Girls 11-12 80 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    51 Dennis, Natalie     12 NY Novas                 15.72   2   5   
  2    77 Pearson, Kerry      12 NY Novas                 17.73   1   3   
  3    81 Smith, Jade         11 NY Novas                 18.93   1   2   
 
Event 11  Boys 11-12 80 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    55 Galloway, Marc      11 NY Novas                 17.80   2   5   
 
Event 12  Girls 13-14 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    57 Graves, Kuhdearah   14 NY Novas                 19.13    5   
 
Event 12  Boys 13-14 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    21 Brown, Donovan      13 Glencadia Bullet         19.71    5   
 
Event 12  Men 15-16 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Amelia, Jonathan    15 Greece TC                16.05    5   
 
Event 13  Boys 15-16 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    30 Berry, Alpha        16 Greece TC                20.78    5   
 
Event 13  Boys 17-18 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    28 Secovnie, Justin    17 Glencadia Bullet         19.19    5   
 
Event 14  Girls 13-14 200 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    57 Graves, Kuhdearah   14 NY Novas                 35.47    5   
 
Event 15  Women 17-18 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    78 Rathon, Mallory     17 NY Novas               1:17.84    5   
  2    39 Bennett, Gabrielle  17 NY Novas               1:20.32    3   
  3    61 Harrison, Taneka    18 NY Novas               1:27.04    2   
 
Event 15  Men 17-18 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    28 Secovnie, Justin    17 Glencadia Bullet       1:11.00   2   5   
 
Event 15  Men 40-44 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   323 Kondracki, Stas     41 Averill Park           1:53.88   2   5   
 
Event 18  Girls 9-10 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New York Novas Track Club  'A'                      1:03.99    5   
     1) 45 Clarke, Kye 9                2) 87 Toussiant, Egypt 10         
     3) 91 Wiley, Jada 10               4) 56 Galloway, Toni 10           
  2 New York Novas Track Club  'B'                      1:14.76    3   
     1) 50 Delgado, Nailah 9            2) 82 SmithGriffin, Paige 9       
     3) 42 Bond, Samya 9                4) 65 Kelly, Aariyan 9            
 
Event 18  Girls 11-12 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New York Novas Track Club  'A'                        59.94    5   
     1) 68 Lynch, Deana 12              2) 51 Dennis, Natalie 12          
     3) 59 Graves, Tiffany 12           4) 58 Graves, Stephanie 12        
  2 New York Novas Track Club  'B'                      1:02.18    3   
     1) 95 Wyche, Kimaree 11            2) 77 Pearson, Kerry 12           
     3) 64 Jamison, Nyasia 12           4) 93 Woolward, Joanne 12         
  3 New York Novas Track Club  'C'                      1:08.66    2   
     1) 329 Woolword, Makayla 11        2) 86 Thomas, Nyla 11             
     3) 330 Medley, Aleisha 11          4) 54 Forrester, Sierra 11        
 
Event 18  Girls 13-14 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 New York Novas Track Club  'A'                      1:06.95   2   5   
     1) 57 Graves, Kuhdearah 14         2) 92 Williams, LeShey 14         
     3) 333 Medley, Anneisha 15         4) 69 Marshall, Jadeleen 14       
 
Event 18  Women 15-16 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 New York Novas Track Club  'A'                      1:00.20   2   5   
     1) 83 Stephenson, Yanique 15       2) 73 Mirville, Ashanti 15        
     3) 71 McNabb, Philippia 16         4) 79 Sanderson, Abiola 16        
 
Event 18  Women 17-18 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 New York Novas Track Club  'A'                        54.44   2   5   
     1) 41 Bolouvi, Karen 17            2) 78 Rathon, Mallory 17          
     3) 39 Bennett, Gabrielle 17        4) 61 Harrison, Taneka 18         
 
Event 18  Boys 11-12 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New York Novas Track Club  'A'                      1:03.63    5   
     1) 38 Barrows, Walter 8            2) 49 Delgado, Jesiah 9           
     3) 84 Stewart, Kyzer 10            4) 55 Galloway, Marc 11           
 
Event 18  Men 15-16 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 New York Novas Track Club  'A'                        49.23   2   5   
     1) 62 Harrison, Triston 16         2) 70 McArthy, Justin 16          
     3) 53 Douse, Richard 18            4) 63 Holloway, Malik 16          
  2 New York Novas Track Club  'B'                        55.30   2   3   
     1) 43 Bond, Semiaj 15              2) 48 Delgado, Akhanni 15         
     3) 60 Harrison, Christon 16        4) 90 Waddell, Dontae 15          
 
Event 18  Men 17-18 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Greece Track Club  'A'                                49.69   2   5   
     1) 33 Russell, Reggie 16           2) 31 Moore, Tremaine 17          
     3) 30 Berry, Alpha 16              4) 32 Noble, CJ 18                
 
Event 19  Girls 9-10 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New York Novas Track Club  'A'                      5:40.68  
     1) 45 Clarke, Kye 9                2) 87 Toussiant, Egypt 10         
     3) 91 Wiley, Jada 10               4) 44 Buckley, Anna 9             
  2 New York Novas Track Club  'B'                      6:20.54  
     1) 50 Delgado, Nailah 9            2) 82 SmithGriffin, Paige 9       
     3) 42 Bond, Samya 9                4) 65 Kelly, Aariyan 9            
 
Event 19  Girls 11-12 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New York Novas Track Club  'A'                      5:01.21  
     1) 68 Lynch, Deana 12              2) 51 Dennis, Natalie 12          
     3) 59 Graves, Tiffany 12           4) 58 Graves, Stephanie 12        
  2 New York Novas Track Club  'B'                      5:05.68  
     1) 95 Wyche, Kimaree 11            2) 77 Pearson, Kerry 12           
     3) 64 Jamison, Nyasia 12           4) 93 Woolward, Joanne 12         
  3 New York Novas Track Club  'C'                      5:39.31  
     1) 329 Woolword, Makayla 11        2) 86 Thomas, Nyla 11             
     3) 81 Smith, Jade 11               4) 330 Medley, Aleisha 11         
 
Event 19  Boys 11-12 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New York Novas Track Club  'A'                      5:21.70  
     1) 38 Barrows, Walter 8            2) 49 Delgado, Jesiah 9           
     3) 84 Stewart, Kyzer 10            4) 55 Galloway, Marc 11           
 
Event 19  Men 15-16 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 New York Novas Track Club  'A'                      4:39.86   2 
 
Event 19  Men 17-18 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Greece Track Club  'A'                              3:54.30   2 
     1) 30 Berry, Alpha 16              2) 33 Russell, Reggie 16          
     3) 31 Moore, Tremaine 17           4) 32 Noble, CJ 18                
 
Event 19  Men 40-44 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 New York Novas Track Club  'A'                      4:54.09   2 
 
Event 21  Girls 9-10 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   188 Deep, Jenna         10 Syracuse Charger         0.96m    3-01.75 
 
Event 21  Girls 11-12 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    93 Woolward, Joanne    12 NY Novas                 1.20m    3-11.25 
  1    58 Graves, Stephanie   12 NY Novas                 1.20m    3-11.25 
  1    64 Jamison, Nyasia     12 NY Novas                 1.20m    3-11.25 
  4    51 Dennis, Natalie     12 NY Novas                 1.15m    3-09.25 
  5    77 Pearson, Kerry      12 NY Novas                 1.05m    3-05.25 
 --    86 Thomas, Nyla        11 NY Novas                    NH            
 
Event 21  Girls 13-14 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    10 Howard, Grace       14 Chatham Gold             1.25m    4-01.25 
 
Event 21  Women 15-16 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    73 Mirville, Ashanti   15 NY Novas                 1.30m    4-03.25 
 
Event 21  Boys 13-14 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     7 Kondracki, Samuel   13 Averill Park             1.35m    4-05.00 
  2    21 Brown, Donovan      13 Glencadia Bullet         1.20m    3-11.25 
 
Event 21  Men 17-18 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    31 Moore, Tremaine     17 Greece TC                1.73m    5-08.00 
 
Event 23  Girls 7-8 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   187 Deep, Georgia        8 Syracuse Charger         2.32m    7-07.50   5   
 --    85 Tembo, Rachel        8 NY Novas                  FOUL            
 
Event 23  Girls 9-10 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    96 Adeyeye, Grace      10 NY Starz                 3.58m   11-09.00   5   
  2   188 Deep, Jenna         10 Syracuse Charger         3.12m   10-03.00   3
  5   185 Salazar, Juliette    9 NY Starz                 3.11m   10-03.50   2 
  3    23 Canetto, Susan      10 Glencadia Bullet         3.09m   10-01.75   1   
  4    16 Davis, Ryley         9 Delmar Track             2.78m    9-01.50      
  
Event 23  Girls 11-12 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    22 Canetto, Amelia     12 Glencadia Bullet         4.01m   13-02.00   5   
  2    15 Russo, Lily         11 Chatham Gold             3.90m   12-09.50   3   
  3     9 Howard, Clare       11 Chatham Gold             3.68m   12-01.00   2   
  4    93 Woolward, Joanne    12 NY Novas                 3.29m   10-09.50   1   
  5    95 Wyche, Kimaree      11 NY Novas                 2.82m    9-03.00 
  6    86 Thomas, Nyla        11 NY Novas                 2.56m    8-04.75 
 
Event 23  Girls 13-14 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    69 Marshall, Jadeleen  14 NY Novas                 2.64m    8-08.00   5   
 
Event 23  Boys 7-8 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   315 Wiltshire, Daniel    7 Unattached               3.20m   10-06.00   5   
 
Event 23  Boys 13-14 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    21 Brown, Donovan      13 Glencadia Bullet         4.01m   13-02.00   5   
  2    24 Cazalet, Ethan      14 Glencadia Bullet         3.88m   12-08.75   3   
 
Event 23  Men 15-16 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    30 Berry, Alpha        16 Greece TC                6.22m   20-05.00   5   
  2    33 Russell, Reggie     16 Greece TC                5.44m   17-10.25   3   
 
Event 23  Men 17-18 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   279 Greenburg, Brian    18 Unattached               6.31m   20-08.50   5   
  2   296 Smalley, Brad       17 Unattached               5.97m   19-07.00   3   
  3   328 Griffin, Jacob      17 Unattached               5.96m   19-06.75   2   
  4   276 Coates, Noah        17 Unattached               4.91m   16-01.50   1   
 
Event 23  Men 40-44 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    34 Stevens, Ross       44 Greece TC                4.05m   13-03.50   5   
 
Event 23  Men 45-49 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   297 Smalley, Greg       48 Unattached               5.58m   18-03.75   5   
 
Event 23  Men 60-64 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   261 Clark, Fred         61 Unattached               4.08m   13-04.75   4   
  1   264 Clark, James        60 Unattached               4.08m   13-04.75   4   
  3   289 O'Brien, Jack       62 Unattached               3.37m   11-00.75   2   
 
Event 24  Men 15-16 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    33 Russell, Reggie     16 Greece TC               11.99m   39-04.00   5   
 
Event 24  Men 17-18 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   279 Greenburg, Brian    18 Unattached              13.64m   44-09.00   5   
  2   276 Coates, Noah        17 Unattached              11.41m   37-05.25   3   
 
Event 24  Men 45-49 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   297 Smalley, Greg       48 Unattached              12.13m   39-09.75   5   
 
Event 24  Men 60-64 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   261 Clark, Fred         61 Unattached               9.19m   30-02.00   5   
  2   289 O'Brien, Jack       62 Unattached               8.43m   27-08.00   3   
 
Event 25  Girls 7-8 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   187 Deep, Georgia        8 Syracuse Charger         2.83m    9-03.50   5   
 
Event 25  Girls 9-10 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   190 Muse, Olivia        10 Triple Cities RC         5.88m   19-03.50   5   
  2   188 Deep, Jenna         10 Syracuse Charger         4.55m   14-11.25   3   
 
Event 25  Girls 11-12 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    64 Jamison, Nyasia     12 NY Novas                 6.95m   22-09.75   5   
  2   318 Walters, Madeline   12 Westfield Y              6.60m   21-08.00   3   
  3    81 Smith, Jade         11 NY Novas                 4.56m   14-11.50   2   
 
Event 25  Women 15-16 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    17 Lyons, Shayla       16 Delmar Track             9.60m   31-06.00   5   
  2    25 Piddock, Michaela   16 Glencadia Bullet         7.12m   23-04.50   3   
 
Event 25  Women 17-18 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     3 Porter, Cecilia     17 Arcadia                  9.40m   30-10.25   5   
 
Event 25  Men 15-16 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   280 Lanciault, Quinn    16 Unattached               9.50m   31-02.00   5   
 
Event 25  Men 17-18 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   322 Castaldo, Joseph    18 Country Mills Ea        12.29m   40-04.00   5   
  2    27 Quinby, Jonathan    18 Glencadia Bullet         8.63m   28-03.75   3   
 
Event 25  Men 19-29 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   225 Chase, Lance        29 Unattached              13.43m   44-00.75   5   
 
Event 25  Men 30-34 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   282 Lasher, Evan        32 Unattached              15.48m   50-09.50   5   
 
Event 25  Men 60-64 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     1 Fortunato, Michael  61 Arcadia                 11.57m   37-11.50   5   
  2    26 Quinby, Chris       64 Glencadia Bullet         7.58m   24-10.50   3   
 
Event 25  Men 65-69 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   203 Brown, Geoffrey     69 Unattached               9.21m   30-02.75   5   
 
Event 26  Girls 11-12 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   318 Walters, Madeline   12 Westfield Y             17.60m      57-09   5   
 
Event 26  Women 15-16 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    17 Lyons, Shayla       16 Delmar Track            31.55m     103-06   5   
  2    25 Piddock, Michaela   16 Glencadia Bullet        17.33m      56-10   3   
 
Event 26  Women 17-18 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     3 Porter, Cecilia     17 Arcadia                 28.80m      94-06   5   
 
Event 26  Boys 13-14 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    24 Cazalet, Ethan      14 Glencadia Bullet        20.34m      66-09   5   
 
Event 26  Men 15-16 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   280 Lanciault, Quinn    16 Unattached              28.10m      92-02   5   
 
Event 26  Men 17-18 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   322 Castaldo, Joseph    18 Country Mills Ea        36.18m     118-08   5   
 
Event 26  Men 19-29 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   225 Chase, Lance        29 Unattached              41.59m     136-05   5   
 
Event 26  Men 30-34 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   282 Lasher, Evan        32 Unattached              45.28m     148-07   5   
 
Event 26  Men 60-64 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     1 Fortunato, Michael  61 Arcadia                 45.95m     150-09   5   
  2   264 Clark, James        60 Unattached              38.25m     125-06   3   
  3    26 Quinby, Chris       64 Glencadia Bullet        21.66m      71-01   2   
 
Event 26  Men 65-69 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   203 Brown, Geoffrey     69 Unattached              36.52m     119-10   5   
 
Event 27  Girls 7-8 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   187 Deep, Georgia        8 Syracuse Charger         7.00m      22-11   5   
 
Event 27  Girls 9-10 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     6 Kondracki, Hannah   10 Averill Park            12.68m      41-07   5   
 
Event 27  Girls 11-12 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   318 Walters, Madeline   12 Westfield Y             22.76m      74-08   5   
  2   321 DeMars, Faith       12 Country Mills Ea        17.64m      57-10   3   
  3    64 Jamison, Nyasia     12 NY Novas                13.67m      44-10   2   
 
Event 27  Women 15-16 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    25 Piddock, Michaela   16 Glencadia Bullet        12.94m      42-05   5   
 
Event 27  Women 17-18 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   320 Coffin, Kyaira      17 Country Mills Ea        25.76m      84-06   5   
 
Event 27  Boys 9-10 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    13 Jeraulds, Tobias    10 Chatham Gold            22.70m      74-06   5   
  2   319 Walters, Oliver      9 Westfield Y             18.74m      61-06   3   
  3    84 Stewart, Kyzer      10 NY Novas                12.66m      41-06   2   
 
Event 27  Boys 13-14 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    11 Jeraulds, Caleb     13 Chatham Gold            22.93m      75-03   5   
 
Event 27  Men 17-18 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    27 Quinby, Jonathan    18 Glencadia Bullet        40.70m     133-06   5   
  2    28 Secovnie, Justin    17 Glencadia Bullet        28.49m      93-06   3   
 
Event 27  Men 30-34 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   282 Lasher, Evan        32 Unattached              50.80m     166-08   5   
 
Event 27  Men 55-59 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   317 Zacharczenko, Nick  55 Unattached              29.00m      95-02 
 
Event 27  Men 60-64 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    26 Quinby, Chris       64 Glencadia Bullet        19.55m      64-02   5   
 
Event 28  Women 15-16 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    17 Lyons, Shayla       16 Delmar Track            19.52m      64-00 
  2    25 Piddock, Michaela   16 Glencadia Bullet        14.04m      46-01 
 
Event 28  Women 17-18 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     2 Fowler, Zoe         18 Arcadia                 38.74m     127-01 
  2     3 Porter, Cecilia     17 Arcadia                 31.75m     104-02 
 
Event 28  Men 17-18 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   322 Castaldo, Joseph    18 Country Mills Ea        27.54m      90-04 
 
Event 28  Men 19-29 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   225 Chase, Lance        29 Unattached              45.40m     148-11 
 
Event 28  Men 60-64 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     1 Fortunato, Michael  61 Arcadia                 39.59m     129-11 
 
Event 28  Men 65-69 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   203 Brown, Geoffrey     69 Unattached              26.49m      86-11 
 
Event 30  Girls 7-8 Triathlon Bantam
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   187 Deep, Georgia        8 Syracuse Charger           121    5   
 
Event 30  Girls 9-10 Triathlon Bantam
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   188 Deep, Jenna         10 Syracuse Charger           319    5   
 
Event 30  Girls 7-8 Shot Put Triathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   187 Deep, Georgia        8 Syracuse Charger         2.83m    9-03.50     75
 
Event 30  Girls 9-10 Shot Put Triathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   188 Deep, Jenna         10 Syracuse Charger         4.55m   14-11.25    180
 
Event 30  Girls 7-8 High Jump Triathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   187 Deep, Georgia        8 Syracuse Charger         0.86m    2-09.75     46
 
Event 30  Girls 9-10 High Jump Triathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   188 Deep, Jenna         10 Syracuse Charger         0.96m    3-01.75    111
 
Event 30  Girls 7-8 200 Meter Dash Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   187 Deep, Georgia        8 Syracuse Charger         46.57  
 
Event 30  Girls 9-10 200 Meter Dash Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   188 Deep, Jenna         10 Syracuse Charger         39.87      28
 
Event 37  Men 15-16 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Amelia, Jonathan    15 Greece TC                 1446  
 
Event 37  Men 15-16 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Amelia, Jonathan    15 Greece TC                16.05     727
 
Event 37  Men 15-16 Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    29 Amelia, Jonathan    15 Greece TC                8.27m   27-01.75    382
 
Event 37  Men 15-16 High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    29 Amelia, Jonathan    15 Greece TC                1.65m    5-05.00    504
 
Event 37  Men 15-16 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Amelia, Jonathan    15 Greece TC              4:59.94     560
 
Event 39  Men 50-54 Weight Pentathlon (Age Graded)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   191 Hannay, Scott       50 Twilight TC               3706    10   
 
Event 39  Men 75-79 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   295 Raiche, Donald      76 Unattached                3025    10   
 
Event 39  Men 50-54 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   191 Hannay, Scott       50 Twilight TC             39.40m     129-03    623
 
Event 39  Men 75-79 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   295 Raiche, Donald      76 Unattached              27.05m      88-09    622
 
Event 39  Men 50-54 Shot Put Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   191 Hannay, Scott       50 Twilight TC             13.81m   45-03.75    862
 
Event 39  Men 75-79 Shot Put Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   295 Raiche, Donald      76 Unattached               9.93m   32-07.00    770
 
Event 39  Men 50-54 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   191 Hannay, Scott       50 Twilight TC             41.74m     136-11    718
 
Event 39  Men 75-79 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   295 Raiche, Donald      76 Unattached              22.40m      73-06    506
 
Event 39  Men 50-54 Javelin Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   191 Hannay, Scott       50 Twilight TC             51.22m     168-.50   781
 
Event 39  Men 75-79 Javelin Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   295 Raiche, Donald      76 Unattached              11.19m     71-11.25  464
 
Event 39  Men 50-54 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   191 Hannay, Scott       50 Twilight TC             14.10       46-07    722
 
Event 39  Men 75-79 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   295 Raiche, Donald      76 Unattached              11.194m     36-08    663