Track & Field 2013

                    LIBERTY GAMES - 7/19/2013 to 7/20/2013
                             Ichabod Crane High School
                                    Valatie, NY                                    

Girls 8&U 200 Meter Dash Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   291 Deep, Georgia        7 Syracuse Charger         52.91  

Girls 9-10 200 Meter Dash Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   269 Dunn, Ryann          9 Unattached               40.91      11
  2   292 Deep, Jenna          9 Syracuse Charger         42.78  

Girls 8&U High Jump Triathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   291 Deep, Georgia        7 Syracuse Charger         0.75m    2-05.50 

Girls 9-10 High Jump Triathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   292 Deep, Jenna          9 Syracuse Charger         0.94m    3-01.00     97
  2   269 Dunn, Ryann          9 Unattached               0.89m    2-11.00     64

Girls 8&U Shot Put Triathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   291 Deep, Georgia        7 Syracuse Charger         2.15m    7-00.75     35

Girls 9-10 Shot Put Triathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   292 Deep, Jenna          9 Syracuse Charger         3.76m   12-04.00    131
  2   269 Dunn, Ryann          9 Unattached               3.01m    9-10.50     86

Girls 8&U Triathlon
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   291 Deep, Georgia        7 Syracuse Charger                     35    5   

Girls 9-10 Triathlon
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   292 Deep, Jenna          9 Syracuse Charger                    228    5
  2   269 Dunn, Ryann          9 Unattached                          161    3   

Women 200 Meter Dash Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   288 Coffiin, Kyaira     16 Country Mills Ea         30.91     420

Women 800 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   288 Coffiin, Kyaira     16 Country Mills Ea       3:03.20     336

Women 100 Meter Hurdles Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   288 Coffiin, Kyaira     16 Country Mills Ea         20.57     257

Women High Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   288 Coffiin, Kyaira     16 Country Mills Ea         1.35m    4-05.00    460

Women Long Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   288 Coffiin, Kyaira     16 Country Mills Ea         4.10m   13-05.50    331

Women Shot Put Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   288 Coffiin, Kyaira     16 Country Mills Ea         8.53m   28-00.00    434

Women Javelin Throw Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   288 Coffiin, Kyaira     16 Country Mills Ea        19.57m      64-02    281

Women Heptathlon
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   288 Coffiin, Kyaira     16 Country Mills Ea                   2519    5   

Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   287 Guy, Deontae        12 Country Mills Ea       8:17.66
  2   286 Fuller, Jonathan    12 Country Mills Ea      15:27.95  

Boys 80 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   287 Guy, Deontae        12 Country Mills Ea         19.05
 --   286 Fuller, Jonathan    12 Country Mills Ea            DQ  

Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   286 Fuller, Jonathan    12 Country Mills Ea         1.15m    3-09.25    159
  2   287 Guy, Deontae        12 Country Mills Ea         1.00m    3-03.25     81

Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   287 Guy, Deontae        12 Country Mills Ea         2.79m    9-02.00     43
  2   286 Fuller, Jonathan    12 Country Mills Ea         2.51m    8-03.00     17

Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   287 Guy, Deontae        12 Country Mills Ea         5.96m   19-06.75    246
  2   286 Fuller, Jonathan    12 Country Mills Ea         5.89m   19-04.00    242

Boys Outdoor Pentathlon MIDGET
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   286 Fuller, Jonathan    12 Country Mills Ea                    418    5
  2   287 Guy, Deontae        12 Country Mills Ea                    370    3   

Men 100 Meter Dash Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   220 Secovnie, Justin    16 Glencadia Bullet         13.65     363
  2   290 Laros, Francis      50 CCMS                     14.24     279

Men 400 Meter Dash Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   290 Laros, Francis      50 CCMS                   1:00.90     383
  2   220 Secovnie, Justin    16 Glencadia Bullet       1:04.50     273

Men 1500 Meter Run Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   290 Laros, Francis      50 CCMS                   4:49.31     623
  2   220 Secovnie, Justin    16 Glencadia Bullet       6:04.58     246

Men 110 Meter Hurdles Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   220 Secovnie, Justin    16 Glencadia Bullet         20.00     349
  2   290 Laros, Francis      50 CCMS                     20.51     310

Men High Jump Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   220 Secovnie, Justin    16 Glencadia Bullet         1.50m    4-11.00    389
  1   290 Laros, Francis      50 CCMS                     1.50m    4-11.00    389

Men Pole Vault Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   220 Secovnie, Justin    16 Glencadia Bullet         2.74m    8-11.75    296
  2   290 Laros, Francis      50 CCMS                     2.43m    7-11.50    227

Men Long Jump Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   290 Laros, Francis      50 CCMS                     4.93m   16-02.25    369
  2   220 Secovnie, Justin    16 Glencadia Bullet         4.49m   14-08.75    288

Men 17-18 Shot Put Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   296 Castaldo, Joseph    17 Country Mills Ea        14.70m   48-02.75    771

Men 45-49 Shot Put Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   293 Deep, Norman        46 Syracuse Charger        12.39m   40-07.75    630
  2   294 Hannay, Scott       49 Twilight Thrower        12.22m   40-01.25    620

Men 50-54 Shot Put Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   295 Mills, Anthony Sr.  51 Country Mills Ea         9.30m   30-06.25    444

Men Shot Put Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   290 Laros, Francis      50 Central Park Tra         9.32m   30-07.00    445
  2   220 Secovnie, Justin    16 Glencadia Bullet         7.72m   25-04.00    350

Men 17-18 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   296 Castaldo, Joseph    17 Country Mills Ea        38.16m     125-02    627

Men 45-49 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   294 Hannay, Scott       49 Twilight Thrower        38.25m     125-06    629
  2   293 Deep, Norman        46 Syracuse Charger        28.62m      93-11    437

Men 50-54 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   295 Mills, Anthony Sr.  51 Country Mills Ea        27.68m      90-10    419

Men Discus Throw Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   290 Laros, Francis      50 Central Park Tra        32.45m     106-05    513
  2   220 Secovnie, Justin    16 Glencadia Bullet        20.33m      66-08    278

Men 17-18 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   296 Castaldo, Joseph    17 Country Mills Ea        31.02m     101-09    367

Men 45-49 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   293 Deep, Norman        46 Syracuse Charger        34.38m     112-09    421
  2   294 Hannay, Scott       49 Twilight Thrower        33.62m     110-04    409

Men 50-54 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   295 Mills, Anthony Sr.  51 Country Mills Ea        18.59m      61-00    170

Men 17-18 Javelin Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   296 Castaldo, Joseph    17 Country Mills Ea        39.68m     130-02    437

Men 45-49 Javelin Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   294 Hannay, Scott       49 Twilight Thrower        47.61m     156-02    553
  2   293 Deep, Norman        46 Syracuse Charger        28.84m      94-07    283

Men 50-54 Javelin Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   295 Mills, Anthony Sr.  51 Country Mills Ea        35.74m     117-03    381

Men Javelin Throw Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   220 Secovnie, Justin    16 Glencadia Bullet        24.32m      79-09    220
  2   290 Laros, Francis      50 Central Park Tra        23.66m      77-07    211

Men 17-18 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   296 Castaldo, Joseph    17 Country Mills Ea         9.80m   32-02.00    441

Men 45-49 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   293 Deep, Norman        46 Syracuse Charger        11.59m   38-00.25    541
  2   294 Hannay, Scott       49 Twilight Thrower        11.06m   36-03.50    511

Men 50-54 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   295 Mills, Anthony Sr.  51 Country Mills Ea         6.29m   20-07.75    247

Men Decathlon
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   290 Laros, Francis      50 Central Park Tra                   3751    5
  2   220 Secovnie, Justin    16 Glencadia Bullet                   3052    3   

Men 17-18 Weight Pentathlon
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   296 Castaldo, Joseph    17 Country Mills Ea                   2643    5   

Men 45-49 Weight Pentathlon
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   294 Hannay, Scott       49 Twilight Thrower                   2722    5
  2   293 Deep, Norman        46 Syracuse Charger                   2312    3   

Men 50-54 Weight Pentathlon
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   295 Mills, Anthony Sr.  51 Country Mills Ea                   1661    5   

Girls 8&U 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   312 Quinn, Taylor        8 Country Mills Ea                  18.07   1   5
  2   242 Forbes, Ava          7 Newburgh Elite                    18.69   1   3
  3   311 Davis, Skye          8 Newburgh Elite                    19.00   2   2
  4   195 de Noronha, Ava      7 Averill Park                      19.39   1   1
  5   234 Scileppi, Blaise     8 New York Starz                    19.52   1 

Boys 8&U 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   304 Viggiani, Ben        7 Country Mills Ea                  20.94    5
  2   212 Cross, Dalton        7 Glencadia Bullet                  21.45    3
  3   305 Alvarez, Oliver      7 Country Mills Ea                  22.10    2   

Girls 9-10 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   209 Canetto, Suzie       9 Glencadia Bullet                  16.75   2   5
  2   229 Kennedy, Ava Louis   9 New York Starz                    17.32   2   3
  3   236 Scileppi, Scarlet    9 New York Starz                    18.90   2   2   

Boys 11-12 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   281 Trupiano, Spencer   12 Unattached                        15.26   3   5
  2   287 Guy, Deontae        12 Country Mills Ea                  15.45   3   3   

Girls 11-12 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   208 Canetto, Amelia     11 Glencadia Bullet                  15.14   3   5
  2   228 Ekperigin, Grace    11 New York Starz                    15.72   3   3
  3   231 Licameli, Elizabet  12 New York Starz                    16.43   3   2   

Girls 13-14 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   222 Corso, Meghan       13 High Intensity                    14.55   4   5
  2   230 Kennedy, Eve        13 New York Starz                    15.88   4   3   

Boys 13-14 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   301 Chamberlaine, Ian   14 Country Mills Ea                  13.39   5   5
  2   249 Michael, Ishmael    14 Newburgh Elite                    13.43   5   3   

Men 15-16 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   239 Dassaline, Jahniqu  16 Newburgh Elite                    11.62   5   5
  2   241 Forbes, Aaron       16 Newburgh Elite                    11.89   5   3
  3   314 Flanger, Mitch      15 Country Mills Ea                  12.75   6   2   

Men 17-18 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   221 Beram, Trenten      17 Gotham Sparks                     11.12   6   5
  2   248 Meade, Sean         17 Newburgh Elite                    11.95   6   3
  3   302 Coffin, Zaire       18 Country Mills Ea                  12.88   6   2
  4   218 Quinby, Jonathan    18 Glencadia Bullet                  13.39   6   1
  5   219 Rex, Sage           18 Glencadia Bullet                  13.43   6 

Men 19-29 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   201 Williams, Paul      27 Central Park Tra                  10.53   7   5
  2   247 Malcolm, Karmmone   19 Newburgh Elite                    10.83   7   3   

Men 30-34 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   199 Bascom, Jeremy      30 Central Park Tra                  10.35   7   5   

Women 35-39 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   303 DeMars, Betsy       37 Country Mills Ea                  14.96   4   5   

Men 50-54 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   263 Zacharczenko, Nick  54 Zach Attack                       13.61   7   5   

Boys 8&U 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   212 Cross, Dalton        7 Glencadia Bullet                  48.67    5
  2   304 Viggiani, Ben        7 Country Mills Ea                  50.42    3
  3   305 Alvarez, Oliver      7 Country Mills Ea                  54.90    2   

Girls 8&U 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   312 Quinn, Taylor        8 Country Mills Ea                  40.11   2   5
  2   242 Forbes, Ava          7 Newburgh Elite                    41.46   1   3
  3   311 Davis, Skye          8 Newburgh Elite                    42.17   1   2
  4   234 Scileppi, Blaise     8 New York Starz                    45.67   1   1   

Girls 9-10 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   229 Kennedy, Ava Louis   9 New York Starz                    38.43    5
  2   236 Scileppi, Scarlet    9 New York Starz                    42.74    3   

Boys 11-12 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   281 Trupiano, Spencer   12 Unattached                        33.28   2   5
  2   286 Fuller, Jonathan    12 Country Mills Ea                  40.73   2   3   

Girls 11-12 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   231 Licameli, Elizabet  12 New York Starz                    34.20   2   5
  2   298 Quinn, McKenzie     11 Country Mills Ea                  34.44   2   3
  3   299 DeMars, Faith       11 Country Mills Ea                  38.52   2   2   

Boys 13-14 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   249 Michael, Ishmael    14 Newburgh Elite                    27.76   3   5
  2   210 Cazalet, Ethan      13 Glencadia Bullet                  33.09   3   3
  3   300 DeMars, Matthew     14 Country Mills Ea                  33.95   3   2   

Girls 13-14 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   222 Corso, Meghan       13 High Intensity                    31.18   3   5
  2   223 Sikorski, Hannah    13 High Intensity                    32.48   3   3
  3   230 Kennedy, Eve        13 New York Starz                    33.86   3   2   

Men 15-16 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   239 Dassaline, Jahniqu  16 Newburgh Elite                    23.72   4   5
  2   238 Bellamour, Marc     15 Newburgh Elite                    24.55   4   3
  3   267 Dorsett, Ivan       15 Newburgh Elite                    25.75   4   2
  4   235 Scileppi, Christia  15 New York Starz                    27.79   4   1
  5   211 Cross, Brandon      15 Glencadia Bullet                  28.42   4 

Men 17-18 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   221 Beram, Trenten      17 Gotham Sparks                     22.09   5   5
  2   248 Meade, Sean         17 Newburgh Elite                    24.67   5   3   

Women 17-18 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   244 Garner, Shakira     18 Newburgh Elite                    28.56   5   5   

Men 19-29 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   254 Savage, Ahkiel      19 Newburgh Elite                    23.06   5   5
 --   259 Redhead, Joel       27 puma                                 NT   6
 --   256 Gordon, Lalonde     25 nike                   20.26         NT   6
 --   180 Barnes, Jeff        25 Albany Track                         NT   6
 --   276 Law, Jalen          21 Unattached                           NT   6 

Men 35-39 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 --   198 Carter-Richards, R  36 CD Rockets                           NT   6 

Boys 9-10 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   226 Aviles, Dylan        9 New York Starz                  1:29.80    5   

Boys 11-12 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   281 Trupiano, Spencer   12 Unattached                      1:21.30    5   

Girls 11-12 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   208 Canetto, Amelia     11 Glencadia Bullet                1:11.60    5
  2   275 Knowles, Madison    12 Unattached                      1:15.50    3   

Boys 13-14 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   246 Lawrence, Jordan    14 Newburgh Elite                    57.20   2   5
  2   301 Chamberlaine, Ian   14 Country Mills Ea                1:03.40   2   3
  3   250 Miller, Jeremiah    13 Newburgh Elite                  1:05.10   2   2
  4   300 DeMars, Matthew     14 Country Mills Ea                1:21.50   2   1   

Men 15-16 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   238 Bellamour, Marc     15 Newburgh Elite                    53.82   5   5
  1   267 Dorsett, Ivan       15 Newburgh Elite                    55.00   3   5
  2   251 Ortega, Rahael      15 Newburgh Elite                    56.00   3   3
  3   314 Flanger, Mitch      15 Country Mills Ea                  56.10   3   2
  4   227 Defreitas, Nicolas  16 New York Starz                    59.20   3   1
  5   235 Scileppi, Christia  15 New York Starz                  1:01.30   3
  6   211 Cross, Brandon      15 Glencadia Bullet                1:04.80   3 

Women 17-18 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   244 Garner, Shakira     18 Newburgh Elite                  1:02.70   4   5   

Men 19-29 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  2   262 Zacharczenko, Alex  22 Zach Attack                       55.22   5   3   

Women 35-39 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   303 DeMars, Betsy       37 Country Mills Ea                1:09.20   4   5   

Boys 9-10 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   226 Aviles, Dylan        9 New York Starz                  3:15.70    5   

Girls 9-10 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   269 Dunn, Ryann          9 Unattached                      3:32.20    5   

Boys 11-12 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   286 Fuller, Jonathan    12 Country Mills Ea                3:31.20    5   

Girls 11-12 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   275 Knowles, Madison    12 Unattached                      3:03.90    5
  2   298 Quinn, McKenzie     11 Country Mills Ea                3:04.50    3
  3   299 DeMars, Faith       11 Country Mills Ea                3:21.10    2   

Boys 13-14 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   246 Lawrence, Jordan    14 Newburgh Elite                  2:13.70    5
  2   250 Miller, Jeremiah    13 Newburgh Elite                  2:36.50    3
  3   253 Ramos, Brian        13 Newburgh Elite                  2:53.50    2   

Girls 13-14 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   258 Tenorio, Anna       14 Ecuador                         2:33.10    5   

Men 15-16 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   313 Gaynor, Kindred     16 Newburgh Elite                  2:06.90    5
  2   227 Defreitas, Nicolas  16 New York Starz                  2:27.10    3   

Men 17-18 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   255 Young, Adrian       17 Newburgh Elite                  2:08.90    5   

Men 19-29 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   285 Veras, Jose         21 Zenith Velocity      1:47.64    1:54.80    5   

Girls 11-12 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   232 Rust, Anneka        11 New York Starz                  6:06.22    5   

Boys 13-14 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   214 Hotaling, Trey      14 Glencadia Bullet                5:01.52    5
  2   233 Rust, Bart          13 New York Starz                  5:11.72    3   

Girls 13-14 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   258 Tenorio, Anna       14 Ecuador                         5:30.21    5
  2   237 Scileppi, Zoe       13 New York Starz                  5:49.16    3   

Girls 11-12 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   232 Rust, Anneka        11 New York Starz                 13:08.27    5   

Boys 13-14 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   214 Hotaling, Trey      14 Glencadia Bullet               10:41.40    5
  2   233 Rust, Bart          13 New York Starz                 10:47.46    3   

Girls 13-14 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   237 Scileppi, Zoe       13 New York Starz                 12:33.57    5   

Men 15-16 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   193 Capuano, Paul       15 Averill Park                   12:37.57    5   

Boys 11-12 80 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   206 Brown, Donovan      12 Glencadia Bullet                  18.78    5   

Girls 11-12 80 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   228 Ekperigin, Grace    11 New York Starz                    17.19    5   

Boys 13-14 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   213 Hotaling, Shane     14 Glencadia Bullet                  17.46   2   5
  2   301 Chamberlaine, Ian   14 Country Mills Ea                  19.10   2   3   

Girls 13-14 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   222 Corso, Meghan       13 High Intensity                    17.51    5
  2   215 Keegan, Macy        14 Glencadia Bullet                  18.08    3
  3   223 Sikorski, Hannah    13 High Intensity                    19.94    2   

Boys 13-14 200 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   213 Hotaling, Shane     14 Glencadia Bullet                  30.90    5   

Men 19-29 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   252 Perez, Erit         19 Newburgh Elite                  1:02.96    5
  2   245 Haghton, Lindon     20 Newburgh Elite                  1:03.19    3   

Mixed 11-12 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  6 Country Mills Eagles  'A'                                    1:09.31
     1) 299 DeMars, Faith 11            2) 300 DeMars, Matthew 14
     3) 287 Guy, Deontae 12             4) 298 Quinn, McKenzie 11         

Mixed 15-16 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Newburgh Elite  'A'                                            45.05    5
     1) 239 Dassaline, Jahnique 16      2) 241 Forbes, Aaron 16
     3) 313 Gaynor, Kindred 16          4) 252 Perez, Erit 19
  3 Newburgh Elite  'B'                                            48.42    2
     1) 251 Ortega, Rahael 15           2) 267 Dorsett, Ivan 15
     3) 238 Bellamour, Marc 15          4) 246 Lawrence, Jordan 14
  4 Country Mills Eagles  'A'                                      53.89    1
     1) 314 Flanger, Mitch 15           2) 301 Chamberlaine, Ian 14
     3) 288 Coffiin, Kyaira 16          4) 302 Coffin, Zaire 18
  5 Glencadia Bullets  'A'                                       1:07.27
     1) 212 Cross, Dalton 7             2) 210 Cazalet, Ethan 13
     3) 206 Brown, Donovan 12           4) 220 Secovnie, Justin 16        

Mixed 17-18 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  2 Newburgh Elite  'A'                                            45.74    3
     1) 247 Malcolm, Karmmone 19        2) 254 Savage, Ahkiel 19
     3) 248 Meade, Sean 17              4) 255 Young, Adrian 17           

Boys 13-14 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Newburgh Elite  'A'                                          4:33.10    5
     1) 253 Ramos, Brian 13             2) 250 Miller, Jeremiah 13
     3) 249 Michael, Ishmael 14         4) 246 Lawrence, Jordan 14        

Mixed 15-16 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Newburgh Elite  'A'                                          3:37.70    5
     1) 239 Dassaline, Jahnique 16      2) 238 Bellamour, Marc 15
     3) 252 Perez, Erit 19              4) 313 Gaynor, Kindred 16         

Mixed 17-18 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Newburgh Elite  'A'                                          3:36.70    5
     1) 247 Malcolm, Karmmone 19        2) 255 Young, Adrian 17
     3) 245 Haghton, Lindon 20          4) 254 Savage, Ahkiel 19          

Boys 11-12 High Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
 --   287 Guy, Deontae        12 Country Mills Ea                 NH
 --   206 Brown, Donovan      12 Glencadia Bullet                 NH            

Girls 11-12 High Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   196 DiNova, Sophia      11 Averill Park                  1.11m    3-07.75   5
 --   268 Dunn, Bailey        11 Unattached                       NH            

Men 15-16 High Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   211 Cross, Brandon      15 Glencadia Bullet              1.42m    4-07.75   5
  2   216 Leader, Alex        16 Glencadia Bullet              1.32m    4-04.00   3   

Men 17-18 High Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   265 Baker, Sean         18 Unattached                    1.57m    5-01.75   5
  2   219 Rex, Sage           18 Glencadia Bullet              1.54m    5-00.50   3   

Men 15-16 Pole Vault
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
 --   216 Leader, Alex        16 Glencadia Bullet                 NH            

Men 17-18 Pole Vault
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   219 Rex, Sage           18 Glencadia Bullet              3.35m   10-11.75   5   

Boys 8&U Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   305 Alvarez, Oliver      7 Country Mills Ea              1.73m    5-08.25   5   

Girls 8&U Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   312 Quinn, Taylor        8 Country Mills Ea              2.40m    7-10.50   5   

Girls 9-10 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   209 Canetto, Suzie       9 Glencadia Bullet              2.77m    9-01.25   5
  2   269 Dunn, Ryann          9 Unattached                    2.67m    8-09.25   3   

Boys 9-10 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   226 Aviles, Dylan        9 New York Starz                2.56m    8-04.75   5   

Boys 11-12 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   206 Brown, Donovan      12 Glencadia Bullet              3.63m   11-11.00   5
  2   287 Guy, Deontae        12 Country Mills Ea              3.35m   11-00.00   3
  3   308 Burns, Trevor       12 Unattached                    3.33m   10-11.25   2
  4   286 Fuller, Jonathan    12 Country Mills Ea              2.96m    9-08.50   1

Girls 11-12 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   208 Canetto, Amelia     11 Glencadia Bullet              3.77m   12-04.50   5
  2   231 Licameli, Elizabet  12 New York Starz                3.75m   12-03.75   3
  3   228 Ekperigin, Grace    11 New York Starz                3.72m   12-02.50   2
  4   224 Sikorski, Riley     11 High Intensity                3.16m   10-04.50   1
  5   298 Quinn, McKenzie     11 Country Mills Ea              2.48m    8-01.75
  5   268 Dunn, Bailey        11 Unattached                    2.48m    8-01.75   

Boys 13-14 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   213 Hotaling, Shane     14 Glencadia Bullet              5.24m   17-02.25   5
  2   300 DeMars, Matthew     14 Country Mills Ea              3.51m   11-06.25   3   

Girls 13-14 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   223 Sikorski, Hannah    13 High Intensity                4.22m   13-10.25   5
  2   222 Corso, Meghan       13 High Intensity                3.82m   12-06.50   3   

Men 17-18 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   265 Baker, Sean         18 Unattached                    6.32m   20-09.00   5
  2   302 Coffin, Zaire       18 Country Mills Ea              5.83m   19-01.50   3
  3   240 Eberhart, Torrance  17 Newburgh Elite                5.72m   18-09.25   2
  4   219 Rex, Sage           18 Glencadia Bullet              4.78m   15-08.25   1   

Men 50-54 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   283 Wallace, Dan        51 Unattached                    4.45m   14-07.25   5   

Girls 13-14 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   223 Sikorski, Hannah    13 High Intensity                9.03m   29-07.50   5   

Men 17-18 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   265 Baker, Sean         18 Unattached                   12.54m   41-01.75   5
  2   240 Eberhart, Torrance  17 Newburgh Elite               10.93m   35-10.50   3   

Men 50-54 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   283 Wallace, Dan        51 Unattached                    8.97m   29-05.25   5   

Girls 8&U Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   195 de Noronha, Ava      7 Averill Park                  2.77m    9-01.25   5   

Girls 9-10 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   202 Case, Maya           9 Chatham Gold                  4.59m   15-00.75   5
  2   269 Dunn, Ryann          9 Unattached                    3.43m   11-03.00   3   

Boys 11-12 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   286 Fuller, Jonathan    12 Country Mills Ea              5.63m   18-05.75   5
  2   308 Burns, Trevor       12 Unattached                    5.34m   17-06.25   3  

Girls 11-12 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   224 Sikorski, Riley     11 High Intensity                5.31m   17-05.25   5
  2   273 Holston, Sarah      11 Unattached                    4.73m   15-06.25   3   

Boys 13-14 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   205 Bouton, Aidan       14 Glencadia Bullet              8.92m   29-03.25   5
  2   210 Cazalet, Ethan      13 Glencadia Bullet              8.06m   26-05.50   3   

Girls 13-14 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   207 Burns, Arianna      14 Glencadia Bullet              7.19m   23-07.25   5   

Men 15-16 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   193 Capuano, Paul       15 Averill Park                  7.46m   24-05.75   5   

Women 15-16 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   278 Porter, Cecelia     16 Unattached                    8.88m   29-01.75   5   

Men 17-18 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   296 Castaldo, Joseph    17 Country Mills Ea             14.59m   47-10.50   5
  2   218 Quinby, Jonathan    18 Glencadia Bullet              8.60m   28-02.75   3   

Men 30-34 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   200 Pellet, Michael     32 Central Park Tra             15.47m   50-09.25   5   

Men 45-49 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   294 Hannay, Scott       49 Twilight Thrower             12.23m   40-01.50   5   

Women 55-59 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   197 Luzinas, Karen      55 Averill Park                  8.12m   26-07.75   5   

Men 60-64 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   217 Quinby, Chris       64 Glencadia Bullet              8.70m   28-06.50   5   

Men 70-74 Shot Put
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   266 Chambliss, Norman   70 Unattached                   11.19m   36-08.50   5   

Boys 13-14 Discus Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   210 Cazalet, Ethan      13 Glencadia Bullet             20.55m      67-05   5
  2   205 Bouton, Aidan       14 Glencadia Bullet             15.66m      51-04   3   

Girls 13-14 Discus Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   207 Burns, Arianna      14 Glencadia Bullet             20.55m      67-05   5   

Men 15-16 Discus Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   241 Forbes, Aaron       16 Newburgh Elite               34.09m     111-10   5   

Women 15-16 Discus Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   278 Porter, Cecelia     16 Unattached                   24.58m      80-08   5   

Men 17-18 Discus Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   296 Castaldo, Joseph    17 Country Mills Ea             36.08m     118-04   5
  2   302 Coffin, Zaire       18 Country Mills Ea             21.08m      69-02   3   

Men 19-29 Discus Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   270 Farnsworth, Nichol  23 Unattached                   35.20m     115-06   5   

Men 30-34 Discus Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   200 Pellet, Michael     32 Central Park Tra             40.92m     134-03   5   

Men 45-49 Discus Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   294 Hannay, Scott       49 Twilight Thrower             36.02m     118-02   5
  2   307 Czalet, Carl        49 Glencadia Bullet             16.69m      54-09   3   

Women 55-59 Discus Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   197 Luzinas, Karen      55 Averill Park                 20.20m      66-03   5   

Men 60-64 Discus Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   271 Fortunato, Michael  60 Unattached                   44.81m     147-00   5
  2   217 Quinby, Chris       64 Glencadia Bullet             23.08m      75-09   3   

Men 70-74 Discus Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   266 Chambliss, Norman   70 Unattached                  32.90m     107-11   5   

Women 17-18 Hammer Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team               Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   272 Fowler, Zoe         17 Unattached                  29.42m      96-06   5   

Men 45-49 Hammer Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team               Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   294 Hannay, Scott       49 Twilight Thrower             30.13m      98-10   5   

Girls 8&U Javelin Throw TURBO JAV
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   195 de Noronha, Ava      7 Averill Park                  5.98m      19-07   5   

Boys 8&U Javelin Throw TURBO JAV
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   212 Cross, Dalton        7 Glencadia Bullet              8.04m      26-04   5   

Girls 11-12 Javelin Throw TURBO JAV
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   299 DeMars, Faith       11 Country Mills Ea             15.45m      50-08   5
  2   268 Dunn, Bailey        11 Unattached                   10.49m      34-05   3   

Boys 11-12 Javelin Throw TURBO JAV
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   308 Burns, Trevor       12 Unattached                   20.84m      68-04   5   

Boys 13-14 Javelin Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   301 Chamberlaine, Ian   14 Country Mills Ea             21.89m      71-10   5
  2   205 Bouton, Aidan       14 Glencadia Bullet             20.56m      67-05   3   

Men 15-16 Javelin Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   314 Flanger, Mitch      15 Country Mills Ea             34.81m     114-02   5
  2   211 Cross, Brandon      15 Glencadia Bullet             29.96m      98-03   3   

Men 17-18 Javelin Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   218 Quinby, Jonathan    18 Glencadia Bullet             40.12m     131-07   5
  2   302 Coffin, Zaire       18 Country Mills Ea             22.60m      74-02   3   

Men 19-29 Javelin Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   270 Farnsworth, Nichol  23 Unattached                   65.76m     215-09   5   

Men 45-49 Javelin Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   294 Hannay, Scott       49 Twilight Thrower             42.77m     140-04   5   

Men 50-54 Javelin Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   263 Zacharczenko, Nick  54 Zach Attack                  34.36m     112-09   5   

Women 55-59 Javelin Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   197 Luzinas, Karen      55 Averill Park                 17.70m      58-01   5   

Men 60-64 Javelin Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team               Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   217 Quinby, Chris       64 Glencadia Bullet             20.36m      66-09   5   

Men 65-69 Javelin Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   280 Stoddard, Sanford   66 Unattached                   42.84m     140-07   5   

Men 70-74 Javelin Throw
======================================================================================
    Name                     Age Team                Seed     Finals            Points
======================================================================================
  1   266 Chambliss, Norman   70 Unattached                   30.74m     100-10   5   

Men 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   193 Capuano, Paul       15 Averill Park                   21:19.75    5   

Women 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   315 Ramon, Carolina     15 Ecuador                        17:18.29    5
  2   277 Leggett, Sagan      17 Unattached                     19:11.73    3
  3   194 Capuano, Priscilla  13 Averill Park                   20:55.57    2   

Men 5000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   260 Vayo, Bill          49 Shore AC                       28:20.20    5
  2   204 Lawrence, Don       54 Fleet Feet                     28:20.57    3   

Women 5000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   274 Kem, Bailey         18 Unattached                     29:40.93    5
  2   316 Ramon, Miriam       39 Ecuador                        30:24.12    3