CT AAU Cross Country Championship Results

last revised: 10/24/11 11:03:15 PM

              2011CT-AAU Cross Country Championship - 10/23/2011
                                East Shore Park
                                 New Haven CT
                                    Results

Girls 5-8 2000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Christie, Nia                New Haven Ag                    7:32.78
  2 White, Nyia                  New Haven Ag                    7:32.80
  3 Seals, Tajiah                Unattached                      9:55.34
  4 Dawson, Assata               New Haven Ag                   10:09.44
  5 Davis, Donnay                New Haven Ag                   10:12.94

Girls 9-10 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Dejanay               New Haven Ag                   12:02.41
  2 Rust, Anneka                 New York Sta                   12:52.47
  3 Ekperigin, Grace             New York Sta                   14:18.43

Girls 11-12 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rivers, Leah                 New Haven Ag                   10:57.81
  2 Aviles, Lauryn               New York Sta                   11:15.69
  3 Dewinter, Genevieve          Greenwich TC                   11:24.00
  4 Tangney, Lauren              Fairfield Wo                   11:28.44
  5 Soravilla, Caitlin           New York Sta                   12:06.56
  6 Washington, Kristen          New Haven Ag                   13:10.62
  7 Debek, Jeanette              Fairfield Wo                   13:12.96
  8 Lipper, Bari                 Fairfield Wo                   17:00.11

Girls 13-14 4000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rivers, Danae                New Haven Ag                   14:22.72
  2 Dunleavy, Sara               Fairfield Wo                   14:45.09
  3 Mappa, Rose                  Fairfield Wo                   14:47.65
  3 Dougherty, Hannah            Fairfield Wo                   14:47.65
  5 Seals, Daijia                Unattached                     15:01.27
  6 Jacobi, Catherine            Fairfield Wo                   15:49.69
  7 Orwicz, Arden                Greenwich TC                   16:20.34
  8 Curtis, Gabrielle            New Haven Ag                   16:42.45
  9 Yaverski, Kayl               Fairfield Wo                   16:50.84
 10 Steiman, Jacqueline          Greenwich TC                   16:57.53
 11 Booth, Carolyn               New Haven Ag                   18:01.88

Boys 5-8 2000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dawson, Azaan                New Haven Ag                    7:27.39
  2 Bolden, Caleb                New Haven Ag                    7:32.37
  3 Turner, Aken                 New York Sta                    8:14.44
  4 Tice, Ethan                  Greenwich TC                   11:04.28
  5 Oddi, Lucas                  Greenwich TC                   12:50.88

Boys 9-10 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Defreitas, Nolan             New York Sta                   11:30.25
  2 Orwicz, Maxwell              Greenwich TC                   11:47.22
  3 Turner, Knowledge            New York Sta                   12:09.62
  4 Augustine, Daniel            Greenwich TC                   13:37.15
  5 Stewart, Finn                Greenwich TC                   14:16.97

Boys 11-12 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Remigino, Matthew            Unattached                      9:57.97
  2 Otten, Jake                  Fairfield Wo                   10:26.50
  3 Brisman, William             Fairfield Wo                   10:39.75
  4 Hermann, Quinn               Fairfield Wo                   10:39.76
  5 Orwicz, Alexander            Greenwich TC                   10:46.62
  6 Christie, Michael            New Haven Ag                   11:04.44
  7 Schichman, Jacob             Unattached                     11:05.72
  8 Rust, Bart                   New York Sta                   11:15.69
  9 Steinman, Thomas             Greenwich TC                   11:31.78
  9 Rothman, Cooper              Fairfield Wo                   11:31.78
 11 Skelton, Matthew             Fairfield Wo                   12:05.22
 12 Zuckerman, Izaake            Fairfield Wo                   12:16.38
 13 Troidle, Harrison            New Haven Ag                   12:20.62
 14 Jagoe Jr, Daniel             Fairfield Wo                   13:05.81

Boys 13-14 4000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Oe, Sebastian                Greenwich TC                   13:26.31
  2 Cohen, Trevonn               New Haven Ag                   13:45.15
  3 Kieffer, Charlie             Fairfield Wo                   14:07.38
  4 Defreitas, Nicolas           New York Sta                   14:24.06
  5 Salerno, Jon                 Fairfield Wo                   14:51.37
  6 Robinson, Christopher        Fairfield Wo                   14:52.72
  7 Wojnoski, Matthew            Fairfield Wo                   16:20.34