2004 Starz Track Meet – Full Results
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
     Name                     Age Team                    Finals Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Theodora Richards          8 Bronx Express            18.10
  2 Sarah Bard                 7 Starz Track Club         22.90
 
300 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Theodora Richards          8 Bronx Express            59.40

  2 Te-Micka Gary                                    8 Bronx Express          1:07.10  

 600 Meter Run Sub-Bantam Girls     

========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals

  1 Te-micka Gary              8 Bronx Express          2:25.90  

 Long Jump         

========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Sarah Bard                 7 Starz Track Club         6’ 04”
 
100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Dyani Sanchez             10 Westchester Striders     19.80
  2 Ashley Corlett            10 S/A Hinds Feet           20.00             
 
300 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Chyna Hill                10 Starz Track Club         58.20
  2 Rebecca Bard               9 Starz Track Club       1:01.10   
  3 Courtney Lane             10 Starz Track Club       1:04.40
 
600 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Chyna Hill                10 Starz Track Club       2:09.10
  2 Natalia St. Lawrence      10 Starz Track Club       2:13.60
  3 Rebecca Bard               9 Starz Track Club       2:14.10   
  4 Courtney Lane             10 Starz Track Club       2:18.10
 
800 Meter Race Walk Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Dyani Sanchez             10 Westchester Striders   6:11.48
  2 Natalia St. Lawrence      10 Starz Track Club       6:12.10
 
High Jump Bantam Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Natalia St. Lawrence      10 Starz Track Club        3’ 09”
  2 Chyna Hill                10 Starz Track Club        3’ 06”
  3 Dyani Scnchez             10 Westchester Striders    3’ 04” 
  4 Rebecca Bard               9 Starz Track Club        3’ 04”   
  5 Courtney Lane             10 Starz Track Club        3’ 02”
  
Long Jump Bantam Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Rebecca Bard               9 Starz Track Club       10’ 04.5”   
  2 Natalia St. Lawrence      10 Starz Track Club       10’ 04”
  3 Courtney Lane             10 Starz Track Club        8’ 06.5”
  4 Chyna Hill                10 Starz Track Club        7’ 08”
 
100 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Sandra Whitaker           12 Bronx Express            15.20
  2 Shanice Olivier           12 S/A Hinds Feet           15.50
  3 Gaynal Grier              12 Westchester Striders     15.90   
  4 Aisha Long                11 Westchester Striders     17.76
  5 Chelsee Marshall          12 Starz Track Club         18.32
  6 Chauinetta Doway          12 Westchester Striders     19.98
 
300 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Sandra Whitaker           12 Bronx Express            46.20
  2 Gaynal Grier              12 Westchester Striders     48.30   
  3 Aisha Long                11 Westchester Striders     54.90
  4 Angelina Agostini         12 Bronx Express            56.70
  5 Chelsee Marshall          12 Starz Track Club         58.20
  6 Chauinetta Doway          12 Westchester Striders     66.40
 
 600 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Nicolette St. Lawrence    12 Starz Track Club       1:54.10
  2 Gaynal Grier              12 Westchester Striders   1:56.10   
  3 Angelina Agostini         12 Bronx Express          2:13.10
 
55 Meter Hurdles Midget Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Soroya Hudson             12 Starz Track Club         10.10
  2 Nicolette St. Lawrence    12 Starz Track Club         10.20
 
800 Meter Race Walk Midget Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Soroya Hudson             10 Starz Track Club       4:51.60
 
High Jump Midget Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Soroya Hudson             12 Starz Track Club         4’ 06”
  2 Nicolette St. Lawrence    12 Starz Track Club         3’ 08”
 
Long Jump Midget Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Nicolette St. Lawrence    12 Starz Track Club         11’ 09.5”
  2 Chelsee Marshall          12 Starz Track Club          9’ 00”
  3 Aisha Long                12 Westchester Striders      7’ 11.5”
 
Shot Put Midget Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Bryanna Roberts           12 S/A Hinds Feet           24’ 04.5”
  2 Soroya Hudson             12 Starz Track Club         18’ 03”
 
Mini Javelin Midget Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
   1 Chelsee Marshall          12 Starz Track Club         38’ 05”
 
 100 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Josalyn White             14 Bronx Express            14.60
  2 Alicia Watkins            13 Starz Track Club         16.00
  3 Ebun Akinleye             14 Starz Track Club         16.10   
  4 Leticia Corlett           12 S/A Hinds Feet           16.90
 
300 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Josalyn White             14 Bronx Express            45.90
  2 Taneal Hector             14 Bronx Express            46.40
  3 Seantae McBean            14 Bronx Express            48.50   
  4 Ebun Akinleye             14 Starz Track Club         49.20   
  5 Alicia Watkins            13 Starz Track Club         52.80
  6 Desiree Roberts           14 S/A Hinds Feet           58.30
 
600 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Ashley Ramsay             14 Starz Track Club       1:50.10
  2 Safiya Linley             13 Starz Track Club       1:51.10
  3 Seantae McBean            14 Bronx Express          1:52.10   
  4 Mallory Davies            13 Starz Track Club       2:03.50
 
800 Meter Race Walk Youth Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Ashley Ramsay             14 Starz Track Club       4:16.30
  2 Safiya Linley             13 Starz Track Club       4:16.66
  3 Mallory Davies            13 Starz Track Club       5:01.16
 
High Jump Youth Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Safiya Linley             13 Starz Track Club        3’ 04”
  2 Mallory Davies            13 Starz Track Club        NH
 
Long Jump Youth Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Ashley Ramsay             14 Starz Track Club       13’ 04.5”
  2 Safiya Linley             13 Starz Track Club       11’ 06.5”
  3 Ebun Akinleye             14 Starz Track Club       10’ 09.5”   
  4 Mallory Davies            13 Starz Track Club       9’ 10”
 
Shot Put Youth Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Desiree Roberts           14 S/A Hinds Feet           27’ 11”
  2 Ebun Akinleye             14 Starz Track Club         24’ 06.5”
 
Triple Jump Youth Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Ashley Ramsay             14 Starz Track Club         27’ 08”
 
100 Meter Dash High School Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Kamilah McShine           16 S/A Hinds Feet           15.10
  2 Chia Hudson               15 Starz Track Club         18.80
  3 Olivia Cuccoma            16 Westchester Striders     18.90
 
300 Meter Dash High School Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Catrierne Beers           16 Westchester Striders     52.40
 
600 Meter Run High School Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Catherine Beers           16 Westchester Striders   2:21.80
  2 Olivia Cuccoma            16 Westchester Striders   2:28.84
 
55 Meter Hurdles High School Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Chia Hudson               15 Starz Track Club          9.00
  
Long Jump High School Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Kamilah McShine           16 S/A Hinds Feet          13’ 03”
 
Triple Jump High School Girls
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Kamilah McShine           16 S/A Hinds Feet           32’ 05”
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
     Name                     Age Team                    Finals Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Tae Long                   8 Westchester Striders      17.30
  2 Jacob Lawrence             8 Starz Track Club          17.40
  3 Noah Lawrence              5 Starz Track Club          22.30
 
300 Meter Dash Sub-Bantam Boys
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Jacob Lawrence             8 Starz Track Club          57.70
  2 Tae Long                   8 Westchester Striders    1:00.40        

 600 Meter Run Sub-Bantam Boys

========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Sandro Fil-Aime            8 Starz Track Club        2:17.60

  Long Jump Sub-Bantam Boys         

========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Jacob Lawrence             8 Starz Track Club         8’ 07.5”
  2 Tae Long                   8 Westchester Striders     7’ 03” 
 
Shot Put Sub-Bantam Boys          
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Jacob Lawrence             8 Starz Track Club         13’ 00”  
 
100 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Aaron Lawrence            10 Starz Track Club         15.60
  2 Jende Akinleye            10 Starz Track Club         15.90
  3 Raytomar Stewart          10 Starz Track Club         16.30   
  4 Rae Long                   9 Westchester Striders     19.90 
 
300 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Aaron Lawrence            10 Starz Track Club         49.14
  2 Jende Akinleye            10 Starz Track Club         50.44
  3 Patrick O’Neal            10 Starz Track Club         52.60 
  4 Raytomar Stewart          10 Starz Track Club         57.03   
  5 Rae Long                   9 Westchester Striders   1:12.00 
 
600 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Patrick O’Neal            10 Starz Track Club       2:04.20
 
Long Jump Bantam Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Aaron Lawrence            10 Starz Track Club        12’ 05.5”
  2 Patrick O’Neal            10 Starz Track Club        12’ 03.5”
  3 Jende Akinleye            10 Starz Track Club        11’ 01”
  4 Rae Long                   9 Westchester Striders     7’ 04.5”
 
Shot Put Bantam Boys          
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Raytomar Stewart          10 Starz Track Club       16’ 09”  
 
Javelin Bantam Boys          
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Raytomar Stewart          10 Starz Track Club        73’ 00”
  2 Jende Akinleye            10 Starz Track Club        52’ 01”
  3 Aaron Lawrence            10 Starz Track Club        48’ 00”
  4 Patrick O’Neal            10 Starz Track Club        45’ 05”  
 
100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Duvone McBean             12 Bronx Express            14.80
  2 Pierre Fils-Aime          12 S/A Hinds Feet           16.00
  3 Shaymar Stewart           12 Starz Track Club         16.20   
  4 Khari McShaine            12 S/A Hinds Feet           16.30 
  5 Justin Njoroge            12 Starz Track Club         17.03
  6 Norman Corett             12 S/A Hinds Feet           17.60
  7 Brandon Bronner           12 Starz Track Club         19.70
 
300 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Shondell Gary             12 Bronx Express            46.10
  2 Jaymaul Williams          12 Bronx Express            47.40
  3 Pierre Fils-Aime          12 S/A Hinds Feet           49.11 
  4 Duvone McBean             12 Bronx Express            50.94
  5 Nicolas Troche’           12 Starz Track Club         52.19
  6 Shaymar Stewart           12 Starz Track Club         53.44   
  7 Khari McShine            12 S/A Hinds Feet           57.00 
  8 Manu Kumar                12 Starz Track Club       1:00.40
  9 Brandon Bronner           12 Starz Track Club       1:11.20
 10 Joshua Davies             11 Starz Track Club       1:15.30
 
600 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Shondell Gary             12 Bronx Express          1:51.30
  2 Jaymaul Williams          12 Bronx Express          1:54.20
  3 Manu Kumar                12 Starz Track Club       2:08.90
  4 Joshua Davies             11 Starz Track Club       2:44.50
 
55 Meter Hurdles Midget Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Nicholas Troche’          12 Starz Track Club         11.40
  2 Justin Njoroge            12 Starz Track Club         11.80
 
High Jump Midget Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Nicholas Troche’          12 Starz Track Club        4’ 00”
  2 Norman Corlett            12 S/A Hinds Feet          3’ 08”
  3 Manu Kumar                12 Starz Track Club        3’ 06”
   
Long Jump Midget Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Justin Njoroge            12 Starz Track Club       11’ 07”
  2 Khari McShine             12 S/A Hinds Feet         10’ 05.5”
  3 Nicholas Troche’          12 Starz Track Club        9’ 08.5”
  4 Manu Kumar                12 Starz Track Club        9’ 07”
 
 Shot Put Midget Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Brandon Bronner           12 Starz Track Club        23’ 04”
 
Javelin Midget Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Shaymar Stewart           12 Starz Track Club       101’ 00”
  2 Justin Njoroge            12 Starz Track Club        75’ 00”
  3 Joshua Davies             11 Starz Track Club        42’ 00”
 
Discus Midget Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Brandon Bronner           12 Starz Track Club        57’ 10”
  2 Shaymar Stewart           12 Starz Track Club        57’ 08”
  3 Joshua Davies             11 Starz Track Club        24’ 00”
 
 
100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Brandon Hill              13 Westchester Striders    15.30
  2 Lloyd Bronner             14 Starz Track Club        16.70 
  3 Harley Church             14 Unattached              19.50
 
300 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Brandon Hill              13 Westchester Striders    46.40
 
600 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Frants Fils-Aimes         14 S/A Hinds Feet         1:43.10
  2 Brandon Hill              13 Westchester Striders   1:46.10
  3 Tristan Ernest            13 Starz Track Club       1:47.10
  4 Cody Rominuque            13 Starz Track Club       2:12.90
 
55 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Tristan Ernest            13 Starz Track Club        10.30
  2 Lloyd Bronner             14 Starz Track Club        12.60
 
Long Jump Youth Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Tristan Ernest            13 Starz Track Club        11’ 03.5”
  2 Lloyd Bronner             14 Starz Track Club        11’ 01”
  3 Cody Rominuque            13 Starz Track Club         8’ 08”
  
 Shot Put Youth Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Harley Church             14 Unattached              24’ 00”
 
Discus Youth Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Tristan Ernest            13 Starz Track Club        63 06”
  2 Lloyd Bronner             14 Starz Track Club        49.02”
 
100 Meter Dash High School Boys
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Donavan Ernest            17 Starz Track Club        13.10
 
300 Meter Dash High School Boys
========================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Pedro Agostini            17 Bronx Express           38.60
  2 Josh Allen                17 S/A Hinds Feet          38.90
 
600 Meter Run High School Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Josh Allen                17 S/A Hinds Feet         1:30.50
  2 Pedro Agostini            17 Bronx Express          1:35.10
 
Long Jump High School Boys
=======================================================================
     Name                     Age Team                   Finals Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Donavan Ernest            13 Starz Track Club        17’ 06.5”